Засідання методичного об'єднання вихователів 5- 11 класів

26 жовт. 2021
“Словесна творчість – це могутній засіб розумового розвитку людини, перед якою відкривається світ…” (В. Сухомлинський)

“Словесна творчість – це могутній засіб
розумового розвитку людини, перед якою
відкривається світ…” (В. Сухомлинський)
Саме під таким гаслом пройшло засідання методичного об’єднання вихователів 5 – 11 класів 26.10.2021 року.
Тема засідання «Сторітеллінг».
Розпочалося засідання зі сприятливого психологічного клімату – гри «Листки настрою». Голова методичного об’єднання Ткаченко О.М. ознайомила всіх присутніх з методом «Сторітеллінг», з особливостями та перевагами сторітеллінгу – одного з найцікавіших та найпродуктивніших сучасних методів навчання.
Як зацікавити учнів своїм предметом чи новою темою? Просто розповісти їм про важливість навчання та здобуття знань? Це більше не працює. Сучасні діти губляться серед оточуючого їх інформаційного шуму, тому якщо розказані вчителем чи вихователем факти одразу не зачепили, вони автоматично потрапляють до категорії нецікавих.
Виникає питання: як треба вести урок, виховний захід, аби не просто привернути увагу дітей, а ще й стимулювати їх до подальшого поглиблення знань? І тут на допомогу може прийти неординарний метод навчання: сторітелінг.
Навчання в стилі Start up. Сторітеллінг – ефективний метод навчання та виховання. У перекладі з англійської story означає історія, а telling – розповідати. Отже, сторітеллінг – це розповідь історій. Ця методика була розроблена та успішно випробувана на особистому досвіді Девідом Армстронгом, головою міжнародної компанії Armstrong International.
В ході засідання вихователі активно дискутували з питання «Сторітеллінгу», виконували практичне завдання «Складіть історію», головними героями яких були : вогонь, булінг, і здоровий спосіб життя.
Сторітеллінгом зацікавлені і педагоги, і психологи у всьому світі, оскільки пояснення матеріалу у формі розповіді історій розвиває в учнів уяву, логіку та підвищує рівень культурної освіти. Історії дозволяють розповісти про те, як приймаються рішення та будуються стосунки. Через обмін історіями, вибудовуючи емоційні зв’язки, учні та вчителі створюють правильні й більш якісні взаємостосунки.