Науково-практичний семінар «Психолого-педагогічний і методичний контекст професійної діяльності вчителя: спроби відповісти на деякі питання»

25 бер. 2021

Вчора, 24 березня, педагоги ліцею взяли участь у науково-практичному семінарі «Психолого-педагогічний і методичний контекст професійної діяльності вчителя: спроби відповісти на деякі питання».  Заступник директора Оксана Антонова розпочала захід словами відомого письменника Льюїса Керолла «Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше». Саме такий настрій об’єднує освітян сьогодні. Саме цей стан захопив вихором усіх причетних до простору освіти в усіх його проєкціях (навчання, виховання, розвиток, саморефлексії, самоаналіз, проектування тощо). І не залишилося нікого, хто бодай на мить засумнівався б, що письменник-математик таки мав рацію. Тому впродовж семінару педагоги обговорювали деякі проблеми новітнього освітнього дискурсу, звернулися до окремих, достатньо важливих і актуальних, проблем.
Метою семінару було:
-проаналізувати, яким чином оволодіння культурою педагогічного спілкування сприяє позитивному сприйманню дітьми педагога, встановленню взаємної довіри, щирого інтересу, любові, поваги;
-поміркувати про специфіку школи першої третини ХХІ століття, зокрема, про читання як її органічний сегмент, а також про трансформації методичного канону літератури в нових освітніх реаліях;
-проаналізувати форми поєднання літературного тексту та його візуалізацій з притаманними кожному виду мистецтва особливими засобами творення художньої образності задля урізноманітнення методичних шляхів шкільної літературної освіти;
-визначити основні ознаки проявів емоційного виснаження та професійного вигорання педагога, апробувати профілактичні й терапевтичні заходи щодо подолання ознак емоційного вигорання.