Крути - наша слава, наша історія

29 січ. 2015
29 січня – День пам’яті Героїв Крут – відважних юнаків, що віддали своє життя за Україну

У радянські часи прокомуністичний  режим намагався знищити в пам’яті народу будь-яку згадку про Крути. Але  пам’ять про безсмертний подвиг юнаків-студентів пережила тоталітарну добу і житиме вічно. Ті далекі події багато в чому співзвучні подіям зими 2013-2014 року в Україні, коли на захист своїх свобод і прав піднялися сотні тисяч небайдужих громадян.

І знов, у котрий це вже раз,
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом’януть той славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли кращі з нас.
Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік  Вкраїні не забути.

Такими словами розпочалася в Олександрійській  загальноосвітній  школі – інтернаті I-IIІ ступенів Кіровоградської обласної ради лінійка - реквієм, присвячена учасникам битви під Крутами 1918 року.

Учні 8 класу , під  керівництвом педагога-організатора  Чабан С.В. продекламували  вірші, розповіли про перебіг битви, посилаючись на історичні  джерела, відбувся перегляд фільму “Крути”.Також  було згадано  імена тих, хто був похований на Аскольдовій могилі. Виступаючі наголосили на тому, що великий подвиг юнаків є символом нескореного духу  нашої нації, адже коли до такої самопожертви здатна молодь – нація не знищена.

Лінійка завершилась хвилиною мовчання в пам’ять полеглих під Крутами та героїв Євромайдану в Києві, які загинули за свободу народу та Українську державу у наші дні.