Антикорупційний урок

9 груд. 2016

Сьогодні, 9 грудня, у світі відзначають Міжнародний День боротьби з корупцією. З цієї нагоди в Олександрійській школі-інтернаті був проведений антикорупційний урок для учнів 9-11 класів.Також на уроці були присутні учні середньої школи.
Урок був побудований на матеріалах, розроблених та створених спеціально з цієї нагоди Програмою розвитку ООН (ПРООН) за участі розробника мультимедійних курсів проекту EdEra, а також на прикладах з історії України, історичних джерелах. Метою даного уроку було сформувати загальні уявлення учнів про корупцію, ознайомити їх з організаційно-правовими заходами запобігання корупції, своєчасного і належного реагування на корупційні дії та підвищити рівень правосвідомості учнів.
Урок було проведено у формі діалогу вчителя та учнів, протягом якого старшокласники наводили приклади ситуацій з життя, які мають , на їхню думку, ознаки корупції. Вчителем також були запропоновані ситуації, на прикладі яких учні самі робили висновки щодо того, що таке корупція, чи наявні чи то відсутні ознаки корупції в поданих ситуаціях, їх наслідки та відповідальність за їх вчинення. Відповідно до наведених прикладів, увага акцентувалась на порушеннях прав людини (часто люди, не знаючи своїх прав, дають хабарі за те, що можуть отримати безкоштовно), юридичній відповідальності (усталене хибне уявлення, ніби той, хто дає хабар, несе меншу відповідальність, аніж той, хто його бере), психології корупції (чи часто люди розповідають про випадки хабарництва, чи соромно їм за свої вчинки), соціальних аспектах (якщо розповідати про корупцію як про гру, то чи не є це пропагандою) , етичних і патріотичних аспектах (вирішуючи проблему корумпованим шляхом сьогодні, людина не замислюється щодо наслідків свого вчинку для країни і нащадків).