День пам'яті жертв Бабиного Яру

29 вер. 2016
29 вересня виповнюється 75 років, як у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли. Україна і світ вшановують жертв злочину, що забрав понад 100 тисяч життів. Цього тижня розпочалися, а наступного продовжаться пам'ятні заходи в нашій країні та за її кордонами. У нашій школі також відбулись уроки історії,виховні години та бесіди, присвячені цій трагічній даті.

Так, наприклад, в 5 кадетському класі класний керівник Жанталай Л.М. та вихователь Шепель С.О. була провели годину спілкування «Тут кров людська пролита…». Асистенти, учні 9 класу Шульга М. та Івахов А. розповіли про історію Бабиного Яру та про трагедію, яка там сталася. В доступній формі було розкрито зміст трагедії в Бабиному Яру, її вплив на долю людства, на історичну пам’ять сучасників; викрито людиноненависницьку політику нацизму; сформовано розуміння того, що мир, життя і злагода людей – найвищі цінності на землі. Зазначено, що сьогоднішні події — нагадування всьому світові про те, як небезпечна війна, як необхідно цінувати мир: «...тільки єдина Україна здатна перемогти ті ризики і загрози, які зараз стоять перед нею».
Нинішні покоління мають знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства. Десятки тисяч жертв — це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом.
Цей захід сприяв тому, щоб діти не забували про велику трагедію ХХ сторіччя і пам'ятали, особливо зараз, коли Україна переживає складну політичну ситуацію, що протистояння, зло, ненависть ніколи до добра не приводять.
Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять мільйонів жертв Голокосту. Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася. Ми – Люди !
Страхітливий мені наснився сон:
євреїв гнали в Бабин Яр — і там
були між них Спіноза, Мендельсон,
Ландау, Левітан і Мандельштам.