Витязь Української поезії

26 груд. 2014
Про відзначення 80-річчя з дня народження Василя Симоненка

На виконання  Постанови Верховної Ради України № 295-VІІ від 21 травня 2013 року «Про відзначення 80-річчя з дня народження Василя Симоненка» та з нагоди відзначення 8 січня 2015 року 80-річчя від дня його народження в Олександрійській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради був затверджений план заходів щодо підготовки та відзначення цієї знаменної дати.
   Під час заходів проведено захист презентацій на тему «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Відзначені презентації учнів Анни Антонової (9кл.), Дарини Ковбасюк (10кл.), В’ячеслава Жука (11кл.). У бібліотеці школи-інтернату працювала виставка творів В. Симоненка, його журналістських робіт, з якими учнів ознайомила бібліотекар Г.І. Липка. До ювілею митця учнями 10 класу та вчителем української мови та літератури Т. В. Носенко була випущена газета « Дух його був зранений, мов лебідь…» .
   26 грудня для учнів 9-11 класів відбувся урок-виховна година «Живе той, хто живе не для себе, хто для других виборює життя», на якій Наталія Яківна Савичева, вчитель української мови та літератури, глибше познайомила вихованців із життєвим і творчим шляхом поета, «сповненого любові та добра», «закоханого палко у Шевченків край», «витязя української поезії», «поборника честі, правди та краси»; показала його нескорений дух, непримиренність до негативного у житті суспільства, патріота, який палко любив Батьківщину і закликав бути відданими їй. Під час уроку учні мали змогу переглянути документальний фільм про В. Симоненка, почути живий голос митця ( «Що я можу сказати про себе», « Ти знаєш, що ти – людина?»), слухали пісню на слова В. Симоненка «Лебеді материнства» у виконанні дев’ятикласниць Анни Антонової та Валерії Ястреб  .
   На уроці учні позмагалися у конкурсі декламаторів творів митця, переможцями якого стали В.Криштоп, учень 11 класу,за прочитання поезії «Лебеді материнства», Д. Шумовська, учениця 9 класу, за поезію « Перехожий». Після прослуховування творів всі намагалися відтворити в уяві художні символи, образи та їх душевний стан.
   Поезія В. Симоненка надзвичайно близька сучасному поколінню українців. Це яскраво засвідчив той факт, що у підсумку заходу учні висловили свої думки з приводу щирості, відвертості, простоти у спілкуванні, любові до людей. Його поезії вчать любити матір, Україну, усі сили віддавати на боротьбу з ворогом, а найголовніше в баченні дітей, що кожна людина – неповторна особистість.
   6 січня у школі буде проведено засідання МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу, на якому вчителі-словесники торкнуться теми «Василь Симоненко про місію людини на землі».
  2015 рік оголошений роком Василя Симоненка на Черкащині та Полтавщині.