Ліні Костенко - 85

19 бер. 2015
19 березня Україна відзначає 85-річчя геніальної поетеси, живої легенди української літератури, морального і духовного авторитета нації Ліни Костенко.

З нагоди відзначення ювілею Ліни Костенко в школі відбувся тематичний відкритий урок української літератури в 11 класі «Є поети для епох», на який випускники запросили учнів 8-10 класів . Разом з учителями  Савичевою Н.Я. та Носенко Т.В. учні поринули у творчий світ поетеси. На уроці відбувся перегук із вчорашнім, зовсім недавнім, і сьогоднішнім днем.

Найчільніше  місце на уроці мала «вічна» проблема літератури – митець і народ, митець і суспільство. Учні розповідали про нелегку долю героїні роману у віршах «Маруся Чурай», яка цілком справедливо показана Л. Костенко як геніально обдарований митець народу, його голос і душа, як людина незвичайна, виняткова, зі своєю «філософією любові». Говорили і про слова - живі згустки з вірша «Страшні слова, коли вони мовчать…», що ввібрали в себе радощі й болі мільярдів людей, які їх промовляли, про значення слова в житті людини та про сутність поетичного мистецтва. А ще про людей безкрилих, зосереджених на власному благополуччі, не запалених високим патріотичним почуттям.

З болем в душі торкнулися і теми розриву живого зв’язку між поколіннями, між селом і містом (вірш «Українське альфреско»).

На уроці звучали пісні О. Богомолець на вірші Ліни Костенко.

У підсумку діти назвали ювілярку  Особистістю з великої літери - Особистістю цілісною, відкритою, з незалежною позицією . І в переддень Міжнародного  Дня Щастя сказали: « Це щастя, що в Україні є така поетеса!!!»