Учням про вшанування пам'яті Кобзаря

12 бер. 2015
Як вшановували пам'ять Т. Шевченка на Україні і в школі повідомляють «Шкільні новини»

10 березня 2015 року минуло 154 роки від дня смерті великого поета, талановитого художника України Т.Г.Шевченка.

З нагоди вшанування пам’яті генія поетичного слова,великого Кобзаря в школі відбулася ранкова лінійка «Ми не забули тебе,  Тарасе», яку підготували учні 9 класу. Вони ще раз нагадали присутнім про тяжкі роки заслання, що підірвали сили і здоров’я Шевченка, про те, як мріяв Тарас про Україну, хотів жити в ній, писати, працювати. Та не пустили його до рідного краю, заарештували,  наказали виїхати до Петербурга. Восени 1860 року він захворів, стан здоров’я дедалі погіршувався, а 10 березня 1861 року перестало битися серце художника, геніального Кобзаря. Поховали його в Петербурзі на  Смолянському  кладовищі. Та не змогли люди забути і виконати його заповіту.

У травні того ж року перевезли прах Кобзаря до України. Поховали на Чернечій горі, поблизу Канева. Діти розповіли,що в цій горі поховані три гетьмани війська козацького – Підкова, Кішка, Шах. Тут же поховали і геній поетичного слова, великого художника, патріота і борця за свободу Тараса Шевченка.