Година спілкування "Мобілочка"

28 лют. 2019

28 лютого в межах декади педагогічної майстерності класних керівників та вихователів у 6-б класі ліцею пройшла година спілкування "Мобілочка". Як можна здогадатись з теми, захід був присвячений проблемі користування учнями мобільними телефонами.
Класний керівник Кудлай С.М. ставила за мету формувати у своїх вихованців ключові компетенції:
- загальнокультурні: формування культури спілкування по мобільному телефону з урахуванням етичних норм;
- соціальних: розвивати вміння дітей працювати в групах;
- інформаційні: формувати вміння самостійно шукати та відбирати необхідну інформацію, використовуючи інформаційні технології;
- мовленнєві та комунікативні: виховувати культуру спілкування рідною мовою; розвивати вміння роботи в групах;
- екологічна грамотність та здоровий спосіб життя: формувати поняття шкідливості мобільних. Розвивати у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння захистити себе і телефон. Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я.
Протягом заходу діти дізнались про історію винаходу мобільного телефону, обговорювали позитивні та негативні аспекти користування сучасних гаджетів, вирішували проблемні ситуації та інсценували їх, вчилися аналізувати та узагальнювати.
В результаті активного, цікавого й пізнавального спілкування діти дійшли спільних висновків, що телефон - це не лише засіб зв'язку, в деяких ситуаціях він може бути хорошим помічником; щоб уникнути непорозумінь у спілкуванні, слід керуватися правилами телефонного та загального етикету; часте користування мобільними відбивається на розумових здібностях та на здоров'ї взагалі; надмірне використання мобільних телефонів на уроці може заважати здійснювати навчальний процес.