Тиждень протидії булінгу

16 вер. 2019
Всеукраїнський тиждень протидії булінгу стартував сьогодні в ліцеї.

З 16 по 22 вересня в ліцеї, як і в усій Україні,  триватиме всеукраїнський тиждень протидії булінгу. Сьогодні в закладі відбувся захід-відкриття, під час якого ліцеїстам повідомили мету Тижня - попередити це явище серед школярів. Учні переглянули соціальний ролик щодо проблеми булінгу,   причини його виникнення, вплив цього явища на окрему особистість та учнівський колектив в цілому та шляхів його запобігання.

Булінг (bullying, від англ. bully – хуліган, забіяка) – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.

Нагадаємо, 18 грудня 2018 року було ухвалено закон України №2657-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”, яким закріплено поняття булінгу (цькування) та встановлено адміністративну відповідальність за його вчинення.Так, цькування неповнолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 гривень, або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року, каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень.

Підставою для ухвалення закону стала поширеність випадків булінгу серед школярів.