Фестиваль педагогічних ідей

29 бер. 2019
Під час засідання педагогічної ради, яке відбулося в ліцеї 28 березня, вчителі, які атестуються, продемонстрували всі свої надбання за атестаційний період та досягнення у застосуванні новітніх методів навчання та виховання.

Учитель — це той же вчений, але у своїй особливій лабораторії, де він, всебічно вивчаючи учнів, невпинно творить, щоденно веде пошуки найдосконаліших методів проектування доль і душ людських.
© Б. Патон
Педагогічна рада. Ці слова нерідко викликають уявлення про щось заформалізоване, непотрібне, де заслуховуються стереотипні, нудні доповіді про успішність і дисципліну, проголошуються заохочення й покарання. Але це не про нас, адже в нашому ліцеї вже давно відійшли від старих традицій і кожна педрада - це дійсно цікавий й,головне, змістовний захід. Нові (нетрадиційні) форми проведення педагогічної ради перетворили її - без перебільшення, можна сказати, - на мозковий центр, штаб передової думки, лабораторію майстерності педагогів.
Ось і під час засідання педагогічної ради, яке відбулося в ліцеї 28 березня, вчителі, які атестуються, продемонстрували всі свої надбання за атестаційний період та досягнення у застосуванні новітніх методів навчання та виховання. Вони не просто звітували, а й пропонували колегам побути в ролі учнів, аби відчути на собі сучасні педагогічні технології в дії. Кожен з педагогів, які виступали, поділився з колегами власними відкриттями-"родзинками", тож до кінця засідання педради всі присутні мали солідний багаж нових методів та прийомів, які допомагатимуть робити процес навчання та виховання дійсно сучасним та цікавим.
Значення атестації педагогічних працівників величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність педагога до поповнення свого досвіду, допомагає визначити кращих. Отже з упевненістю можна стверджувати, що атестація — це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація його найкращих професійних умінь. Але атестація – це й свято великої, щедрої, доброї вчительської душі, свято творчості вчителя.Праця і творчість — два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини сенсом, піднімає особистість в очах інших, викликає почуття поваги. Учитель — це завжди творець. Інакше не може бути. Тому педагогічна праця, як жодна інша, потребує органічного єднання професіоналізму та високих душевних якостей, що й продемонстрували педагоги не лише під час засідання педради, а й протягом всього атестаційного періоду.