Свято Масляної

1 бер. 2019
Як на Масляній, З печі млинці летіли! З запалу, з жару, з печі, Всі рум’яні, гарячі! Масляна, частуй!

Як на Масляній,
З печі млинці летіли!
З запалу, з жару, з печі,
Всі рум’яні, гарячі!
Масляна, частуй!
Всім млинців подавай!
З запалу,
з жару – розбирайте!
Похвалити не забувайте!
Масляна вважається одним з найвеселіших свят у році. Вона символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.Це свято не закріплене за певним днем у календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.Та не всі знають, що треба робити кожного дня протягом Масляного тижня.
Тож щоб всі могли відсвяткувати Масляну 2019 по всім правилам, сьогодні в ліцеї відбулася ціла програма, присвячена цьому улюбленому в народі святу. Розпочалася вона з дійства у актовій залі, де ведучі та артисти розповіли про традиції та звичаї свята. Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Після яскравого дійства для всіх класів ліцею було проведено квест-гру, в ході якого діти виконували різні цікаві та веселі завдання на кожній із станцій квесту, розташованих у різних будівлях й приміщеннях закладу. А кінцевою станцією для всіх стало шкільне подвір'я, де всі учні та педагоги зібралися у величезне коло в очікуванні головної події свята Масляної - спалювання опудала Масляної, щоб швидше весна настала. І дарма, що погода видалася похмурою та холодною. Усім, хто був присутній на святі, було весело та тепло. Приємно було спостерігати за тим, як разом святкують і дорослі, і малі.
Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Кажуть, нібито ще давні римляни приносили в жертву богу Бахусові ритуальне печиво з тіста — щось подібне до слов’янських млинців. Оладки та млинці — ритуальна страва слов’ян ще з язичницьких часів. Тож і не дивно, що під час обіду окрім звичайних страв дітям подали пухкенькі оладки та рум'яні бублики.
До речі, за церковним календарем Масляна цьогоріч розпочинається 4 березня. Тож у всіх охочих ще є час для того, щоб підготуватися та гарно відсвяткувати Масляну.