Відкрита самопідготовка в 4 класі

28 лют. 2019

Відкрита година самопідготовки в формі удаваного суду присяжних пройшла у 4-му класі ліцею 27 лютого. Школярі продовжували вивчення казки Івана Франка "Лисичка-кума". Метою заняття було розширити знання учнів про творчість І. Франка; розвивати образне мислення, мовлення, творчість, уяву, фантазію, вміння працювати з текстом, швидко орієнтуватися в його структурі, відповідати на запитання за змістом твору; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати інтерес до усної народної творчості, літературних казок; виховувати почуття дружби, товариськості.
На початку заняття вихователь Здор І.П. пояснила малечі, що таке суд та якими правилами він має керуватися, налаштувала клас на творчість та пізнавальну діяльність.
Протягом самопідготовки діти переказували казку, відгадували загадки, малювали словесні портрети головних героїв, давали їм характеристики, виконуючи "слідчі експерименти". Інсценування епізодів казки також допомогло "суддям" зробити свій "вирок". Тож в кінці заняття учні з допомогою вихователя змогли зробити висновки, що поведінка людей часто переноситься на поведінку тварин в казках. Змогли дати відповіді на запитання чи бувають люди, схожі на персонажів казки, чому автор дав казці таку назву, що у ній схвалюється, а що - засуджується, чому з Вовком трапилась така пригода, яким повинен бути справжній друг, як діти ставляться до своїх друзів і яка головна думка казки.