Справжні цінності в житті людини

28 лют. 2019
"Справжні цінності в житті людини" - такою була тема відкритого уроку зарубіжної літератури за повістю В Г. Короленко «Сліпий музикант» у 6-б класі вчора, 27 лютого.

Вчитель Ткаченко О.М. ставила за мету допомогти учням зрозуміти внутрішній світ головного героя повісті, його духовні пошуки; розкрити особливості її впливу не тільки на сюжет оповідання, а й на життя людини, її вчинки, її бажання стати щасливою людиною; виховувати почуття цілеспрямованості, співпереживання, любові до ближнього; розвивати зв’язне усне мовлення учнів; навчати робити узагальнення, висловлювати власну думку; сприяти формуванню власної точки зору, світогляду школярів, виховувати в них любов до читання, свідоме ставлення до прочитаного; продовжити аналіз ідейно-художній особливостей повісті В.Короленка «Сліпий музикант»; розвивати вміння учнів висловлювати власне ставлення до прочитаного твору, поведінки і вчинків героїв.
Епіграфом до уроку були слова В.Г.Короленка «Людина створена для щастя, як птах для польоту», обговоривши який учні створили кластер « Сонце щастя», на промінцях якого написали свої думки про власне розуміння щастя.
Протягом уроку діти обговорювали головного героя твору, аналізували його вчинки та їх мотиви.
В результаті активної роботи були вироблені "формула щастя" та поради від імені головного героя: нічого не боятися, іти до поставленої мети, вірити в себе, ніколи не здаватися, допомагати тим, хто цього потребує.