Захист навчально-виховного проекту "Очі- дзеркало душі"

26 лют. 2019
Сьогодні, 26 лютого, в межах декади педагогічної майстерності відбувся відкритий захід - захист навчально-виховного проекту в 6-а класі. Протягом місяця учні класу працювали над темою "Очі- дзеркало душі", досліджуючи різні аспекти оголошеної проблеми.

Ще на початку проекту вихователь Піскова А.Ю. та класний керівник Колосай А.В. оголосили учням його мету: вчитися бачити різні аспекти одного поняття чи однієї речі, уміти вести дослідження та узагальнювати результати, працювати в команді; усвідомити роль проектної діяльності , здобувати знання про проектний пошук як основу творчого та навчального процесів, ознак та характеристик досконалості результату проектної діяльності; набувати знання про вид та зміст проектних документів і уміння користуватися ними, уміння здійснювати проектну діяльність за заданими умовами, графічно відображати творчий задум, давати творчу оцінку досконалості результатів проектної діяльності, вчитися правилам публічного виступу.
Групи учнів класу, поділені за різними напрямками, досліджували запропоновану тему з точок зору біології, психології, народознавства та загальних знань. Тож юні дослідники звітували сьогодні про результати своїх досліджень: розповідали про будову ока, принципи сприйняття зорової інформації, шляхи визначення емоцій людини по очах та характеру за їхнім кольором, тлумачили прислів'я і приказки народів світу, що стосуються очей, декламували вірші, співали пісні про очі, розповідали цікаві факти. Серед доповідей та повідомлень присутні звернули особливу увагу на інформацію, яка стосується здоров'я очей та охоче спробували перевірити свій зір за допомогою спеціальних мобільних додатків, разом з доповідачами виконували вправи, які допомагають людям берегти зір або ж корегувати його.
Самим же дослідникам було цікаво брати участь в пізнавально-ігрових експериментах, які пропонували інструктори.
Результатом довготривалого проекту став "дослідницький кейс", до якого увійшли інформаційні картки, пам'ятки та навіть модель людського ока, створені учнями протягом проекту, ну і головне - діти набули великий спектр нових знань та досвіду дослідницької діяльності.
Здійснений учнями проект показав, що серед учнів класу є такі, хто стане в майбутньому дослідниками в Малій академії наук.