Відкрита класна година "Життєві цінності"

25 лют. 2019

В ліцеї триває декада педагогічної майстерності класних керівників та вихователів.
22 лютого в межах декади в 11 класі пройшла відкрита класна година, тема якої є справді актуальною для старшокласників - "Життєві цінності". Класний керівник Коломойчук І.Д. мала на меті сприяти формуванню в учнів особистісної системи цінностей, усвідомлення пріоритету духовних цінностей, визначення життєвої мети, а також розвивати в молодих людях почуття відповідальності за свій вибір та результати власних дій, виховувати позитивні риси характеру, почуття толерантності, вміння правильно реагувати на життєві випробування.
В ході заходу старшокласники працювали в групах над розв’язуванням змодельованих ситуацій, виконуючи ролі батьків, учнів та вчителів. Також учням пропонувалось працювати в малих групах над проблемою «Найцінніші речі». Над питаннями в межах завдання «Моє я» одинадцятикласники працювали індивідаульно, обдумуючи та висловлюючи свої думки на запропоновані запитання.
Під час розв’язування модельних ситуацій у групах (в ролі батьків, вчителів і учнів) учні швидко ввійшли в ролі та показали цікаву рольову інтерпретацію. Працюючи в малих групах «Найцінніші речі», окрім розв’язування поставлених проблемних ситуацій, учні створили буклет «Наші цінності».
В індивідуальній роботі під назвою «Моє я» учні створили модель свого "Я", описавши власні якості. Також вони побажали розглянути уявну, паперову сім`ю з її цінностями. До уваги старшокласників було запропоновано притчу про найважливіші речі в житті, яку вони з цікавістю прослухали, із задоволенням спостерігаючи за демонстрацією подій.
Ірина Дмитрівна намагалася побудувати умови, за яких учні знаходилися в процесі постійної активності, їхньої
позитивної взаємодії та тіснішої взаємодії між вчителями та учнями.