“Перші кроки в економіку”

20 лют. 2019

Цікава й пізнавальна відкрита година спілкування у 7 класі “Перші кроки в економіку” пройшла сьогодні в межах тижня педагогічної майстерності. Вихователь Шепель С.О. ставила за мету формувати в учнів поняття про родину економіку, вчити розумно витрачати гроші, заробляти їх,уміти робити правильний власний вибір.
Інтерактивний захід розпочався незвично: вихователь поділилася з дітьми своїми враженнями та думками про тиждень, що минув, заохотивши їх також поділитися їхніми думками та враженнями. Завдяки цій бесіді в класі встановилася тепла атмосфера довіри, доброзичливості, яка завжди сприяє активній спільній творчій праці. Школярам було запропоновано самим встановити правила роботи й спілкування, що ще більше зацікавило їх та налаштувало на плідну співпрацю. Ще одна незвичайна вправа "Гімн імені" допомогла дітям відчути впевненість в собі: дітям запропонували назвати своє ім'я, улюблену квітку й гарні риси людини, які починаються з першої літери імені, а також розповісти про свої найкращі риси, таланти або вміння.
Впродовж заходу, завдяки продуманим та вдало підібраним вихователем форм роботи, діти дізнались, що означає термін "економіка", в яких сферах людської діяльності він вживається, як діють закони економіки.
Особливо зацікавило учнів використання законів економіки у веденні домашнього господарства. Вони охоче та з цікавістю вчилися складати сімейний бюджет, обговорювали шляхи його економії та раціонального використання. А дійти вірних висновків допомагали короткі повчальні мультфільми з теми заняття. Виконання такої нелегкої задачі як складання сімейного бюджету додало деякого напруження, тому Світлана Олександрівна запропонувала виконати вправу "Криголам", під час якої діти визначили своє життєве кредо, помріяли,й напруження дещо спало.
Тож учні з новими силами складали уявний бюджет класу та вирішували на що би вони витратили кошти.
Після цього школярі набували досвіду підприємницької діяльності - виготовляли подарунки мамам до 8 березня. В ході виконання цього завдання їм було запропоновано придумати назву "фірмі-виробнику" та зробити рекламу кінцевому продукту. З усіма завданнями діти успішно справились, адже все, чому вони навчились сьогодні, справді їх зацікавило, допомогло усвідомити важливість розуміння економіки та її законів в житті людини.