Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

29 січ. 2019
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.Тож учора в нашому закладі пройшли заходи, присвячені трагічним подіям тих часів.

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Осмислення трагедії Голокосту і пам’ять про неї є однією з важливих передумов для побудови нашої цивілізації на принципах гуманізму, а також виявлення і нейтралізації тих державних політик у світі, які можуть повторити злочини нацистів.
Тож учора в нашому закладі пройшли заходи, присвячені трагічним подіям тих часів. Протягом уроків пам'яті, бесід та годин спілкування учні мали змогу познайомитись із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Також діти дізнались про Праведників Народів Світу – тих, хто ризикував життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. Серед таких людей і 2500 українців.
Школярі також переглянули документальний фільм "Діти з безодні. Перерване мовчання", описані в якому події, доводять що Голокост є однією з найжахливіших трагедій в історії людства. Озброєний людиноненависницькою ідеологією, нацистський режим знищив шість мільйонів людей лише за факт їх приналежності до єврейської та ромської національності. Жертвами Голокосту також були представники інших етнічних спільнот, соціальних, політичних груп, яких переслідували нацисти. Голокост – це один з найбільш важких історичних уроків, який показує, до чого призводять тоталітарні ідеології, які ставлять інтереси окремої нації чи групи людей вище за інших та проголошують нерівність, нетерпимість, ксенофобію та людиноненависництво основою суспільних і міждержавних відносин.