Третій день Тижня початкових класів. Інтегрований урок

23 січ. 2019
Не дивлячись на зимову сніжну погоду, в нашій початковій школі сьогодні було по-справжньому яскраво і сонячно. А в учнів 3-го класу сьогодні пройшов незвичайний, казковий урок, та ще й інтегрований: протягом всього уроку математика була тісно переплетена з природознавством.

Не дивлячись на зимову сніжну погоду, в нашій початковій школі сьогодні було по-справжньому яскраво і сонячно. Адже згідно плану Кольорового тижня середа у нас - день жовтий, теплий, сонячний, солодкий. Діти прийшли до школи, маючи на собі щось жовтеньке - одяг, бантики, стрічечки, заколки, тощо. Жовтий колір - то колір сонечка, ласкавий і теплий. Тож в учнів 3-го класу сьогодні пройшов незвичайний, казковий урок, та ще й інтегрований: протягом всього уроку математика була тісно переплетена з природознавством. Темою уроку було "Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Розпізнавання кола і круга за істотними ознаками. Творча робота над задачею. Переваги енергії сонця."
Від початку діти були поділені на дві групи і найпершим завданням на уроці було розгадування кросвордів, після чого вони мали відгадати що саме буде вивчатись. Швидко справившись із завданням діти справді та відгадавши предмет уроку, діти радо зустріли героїню улюбленої казки Попелюшку, яка протягом всього уроку пропонувала школярам допомогти їй виконати різні завдання, що їй давала зла мачуха. Але сьогодні її завдання трішки відрізнялись від тих, що в казці. Діти допомогли Попелюшці посадити кущ троянд, назвавши всі умови, необхідні для цієї рослини, але щоб троянда розцвіла їм довелося виконати додавання трицифрових чисел без переходу через розряд.
Після фізкультхвилинки малеча спілкувалась з Попелюшкою про коло і круг, про відмінності між ними. Розібравшись з цими фігурами, діти виконали творче завдання - складали задачі за коротким записом, а також обернені задачі, які мали бути пов'язані з погодою й сонечком. Адже наступне, що вчителька запропонувала обговорити, була енергія сонця. Школярі дізналися, що сонячних днів у році більше, що навіть якщо сонця немає вночі, воно знову обов`язково зійде наступного дня, а коли сонце сховають хмари , ми все рівно бачимо його світло, адже вдень ніколи не буває темно. В наш час люди будують сонячні електростанції, автомобілі на сонячних батареях, які встановлюють також на дахах будинків. А ще сонячна енергія дуже дешева, її використання не шкодить навколишньому середовищу. Сонце світить завжди, його енергія невичерпна. Цю енергію можна використовувати для перетворення в електричну енергію.
Тож на сьогоднішньому уроці діти не лише навчились додавати трицифрові числа, виявили різницю між колом та кругом, а й дізнались, що перетворення відбуваються не лише в казках, а й в справжньому житті.