День пам’яті жертв Голодомору

24 лист. 2017
На підвіконні палахтить Скорботи полум’я священне – То свічка пам’яті горить За всіх безвинно убієнних... Сьогодні, 24 листопада, в нашій школі відбувся цикл заходів з відзначення трагічної для українського народу дати - Дня пам'яті жертв Голодмору 1932-1933 р.р.

25 листопада 2017 року , субота, - День пам’яті жертв Голодомору. Цього дня Україна і ввесь демократичний світ вшановує пам'ять 7 мільйонів невинних жертв Голодомору – геноциду української нації.
З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в Олександрійській загальноосвітній школі – інтернаті І – ІІІ ступенів Кіровоградської бласної ради відбувся цикл заходів з цієї нагоди.
Пам’ять українських людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, прокинулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
З нагоди відзначення пам'ятної та трагічної для українського народу дати, сьогодні, 24 листопада, в нашому закладі були проведені уроки пам'яті та тематичні виховні години, під час яких яких використовувалися матеріали пошукової роботи, пов'язаної з дослідженням теми голодоморів та політичних репресій в Україні , а саме матеріали з Національної КНИГИ ПАМ'ЯТІ жертв Голодомору 1932-1933 р.р., Чорна книга України та документальні відеоматеріали.
У всіх класах пройшла акція «Запали свічку» та було вшановано пам'ять загиблих хвилиною мовчання. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...
В бібліотеці школи презентувалась тематична виставка літературних творів, архівних документів, фотоматеріалів, спрямованих на ознайомлення та поглиблене вивчення причин та наслідків голодоморів в Україні. В межах загальнонаціональної акції «Запали свічку пам'яті» учням було запропоновано запалити 25 листопада 2017 року о 16 годині свічки на підвіконнях своїх домівок.