УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

16 груд. 2023

Вечорниці — чудовий спосіб розповісти дітям про давні традиції нашого народу та особливості життя предків. Чому дівчата вишивали та що означали намальовані вуса під час кусання калити? Це одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Вони супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді. Цьогоріч вихованці нашого закладу відтворили елементи обрядів проведення українських вечорниць, сповнених веселощів та жартів, ворожіння. Гості свята побачили справжнє українське дійство. Хлопці та дівчата жартували, співали, ворожили. Проте організатори творчо попрацювали із сценарієм і поєднали в ньому історичні народні традиції та реалії сучасного життя, хоча зберегли основні атрибути свята – це і Господиня, і Солоха, і молодь, які радо пригостили присутніх смачними пирогами. Юні учасники дійства виявили неабиякі творчі здібності та акторські таланти.