Комунальний заклад "Центральноукраїнський ліцей-інтернат спортивного профілю Кіровоградської обласної ради"
 
Змінимо життя на краще!
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Нова українська школа — кейси та методики

Jan 10, 2019
Сьогодні, 10 січня, в нашому закладі відбулося засідання педагогічної ради "Концепція Нової української школи як початок переходу від школи знань до школи компетентностей".

Сьогодні, 10 січня, в нашому закладі відбулося засідання педагогічної ради "Концепція Нової української школи як початок переходу від школи знань до школи компетентностей". 
Відзначимо, що Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, яка зупинить негативні тенденції та перетворить українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованності, економічного розвитку і конкурентоспроможності України. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.
Виходячи з основних положень Концепції, педагоги мають володіти відповідними педагогічними технологіями. Тож сьогодні, під час засідання, вчителі і вихователі нашої школи обговорили педагогічні технології, які сприяють досягненню цілей, поставлених перед Новою українською школою. Розглянуті теоретичні основи технологій проблемного, особистісно зорієнтованого навчання,розвивального, розвитку критичного мислення, колективного способу навчання, програмованогo та інтерактивногo навчання, проектної та ігрової технології навчання, технології колективного творчого виховання.Окрім теоретичних засад вказаних технологій, педагоги ділилися власним досвідом, характеризували та демонстрували форми їх реалізації, які вони використовують на практиці - під час уроків та в процесі виховної роботи. Фрагменти уроків та занять з використанням тієї чи іншої технології дали змогу всім присутнім відчути себе в ролі учнів, а також поглибити знання з педагогіки та методології в світлі нових змін в українській школі.. 
По завершенню основної частини засідання заступник директора з навчально-виховної роботи Антонова О.Л. запропонувала всім пройти тест на знання та розуміння основних засад Концепції Нової української школи. 
Подібні педагогічні заходи є необхідним елементом, який запобігає професійній стагнації педагогів, сприяє оволодінню ними новими технологіями, методами, формами та прийомами навчання та виховання в сучасній школі, стимулює їх запровадження в практику. Адже для того, щоб навчати дітей, йти в ногу з часом, педагог має навчатися сам протягом всього свого життя.