Комунальний заклад "Центральноукраїнський ліцей-інтернат спортивного профілю Кіровоградської обласної ради"
 
Змінимо життя на краще!
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

ЗНО-2019

Дивіться інформацію про ЗНО-2019 в наступних вкладках бічного меню

 

Спільні та відмінні риси основної та пробної сесії ЗНО.

Як ефективно підготуватися до іспитів
Пам’ятка для випускників
 
1.Щоб краще запам’ятати матеріал, необхідно постійно тренувати пам’ять. Виділіть для цього хоча б 20-25 хвилин на день. Урахуйте, що продуктивність запам’ятовування змінюється протягом дня. Найкраще матеріал запам’ятовується між 8-ю і 12-ю годинами. Потім продуктивність запам’ятовування починає поступово знижуватися. Із 17-ї години рівень запам’ятовування знову поволі зростає й за відсутності значної втоми досягає свого піку до 19-ї години.
 
2.Зрозуміло, що абсолютно все запам’ятати неможливо. Тому із загального потоку інформації необхідно вибрати найважливіше. Вирішивши для себе, яка саме інформація вам необхідна, чітко сформулюйте пізнавальну мету. Наприклад: «Хочу знати, хто є архітектором будівлі Київського національного академічного театру опери. Проекти яких іще будівель належать цьому архітекторові?». Слід виконувати більше завдань із використанням тієї інформації, яку необхідно запам’ятати.
 
3.Важливою умовою швидкого запам’ятовування інформації є зацікавленість нею. Прагніть розширювати власний світогляд. Що більше людина знає, то краще запам’ятовує.
 
4.Процес засвоєння й відтворення інформації залежить від концентрації уваги. Увага - це «різець» пам’яті: що гостріша вона, то глибші сліди залишає.
 
5. Важливе значення для запам’ятовування мають наші відчуття й емоції. Прагніть надавати матеріалу, що запам’ятовується, емоційне забарвлення, викликаючи в себе певні відчуття. Інформація, яка вам байдуже, запам’ятовується погано.
 
6.Добре запам’товується те, що зрозуміле. Усі закони, правила, формули спочатку слід зрозуміти, І лише після цього їх можна заучувати дослівно.
 
7.Ефект запам’товування залежить від характеру інформації і передусім від вашої активності   самостійності під час її засвоєння. Психічна активність виявляється в порівнянні, зіставлення. аналіз, синтезі, узагальнені матеріалу, що вивчається. Матеріал слід представляти, уявляти, одночасно перевіряючи якість запам’ятовування. Під час засвоєння понять необхідно прагнути до власних формувань.
 
8.Дуже важливо приділяти увагу організації своєї праці й відпочинку. Найдоцільніше скоротити проміжок часу між першим повторенням матеріалу й моментом його первинного сприйняття, що дасть змогу краще засвоїти матеріал. Якщо отримана інформація не використовується протягом трьох днів, то 70% її забувається.
 
9.Починати запам’ятовувати матеріал потрібно з найскладнішого розділу, прагнучи відокремити головне від другорядного.
 
10.Запам’ятовуванню сприяє конспектування прочитаного, представлення інформації у вигляді схеми й асоціацій, опорних сигналів, промовляння про себе в голос. Дуже корисно складати плани до конкретних тем і тримати їх у голові, і не визубрювати всю тему повністю «від» і «до». Можна навіть писати шпаргалки у вигляді короткого, тезового викладу матеріалу. Але захопившись цим процесом, не забудьте, ідучи на іспит, залишити продукти своєї творчості вдома.
 
11.Результат запам’ятовування залежить від індивідуальних особливостей людини, а також від режиму діяльності. Для когось заучування найбільш продуктивний увечері, для декого - вранці. Найменш ефективне заучування вдень. Найдоцільніше
запам’ятовувати інформацію ввечері й повторювати наступного ранку.
 
12.Корисно ставити перед собою такі завдання на запам’ятовування, які дещо перевищують ваші можливості. У цьому випадку використовувати метод асоціацій, тобто встановлювати зв’язок матеріалу, що запам’ятовується із якою-небудь однією, ситуацію тощо.
 
13.Кращі помічники пам’яті - дисциплінованість та організованість. Запам’ятовування - це нелегка праця. Тому важливою умовою засвоєння матеріалу є наполегливість і завзятість у роботі та вміння не зупинятися на півдорозі.