Комунальний заклад "Центральноукраїнський ліцей-інтернат спортивного профілю Кіровоградської обласної ради"
 
Змінимо життя на краще!

ЗНО-2018

Дивіться інформацію про ЗНО-2018 в наступних вкладках бічного меню

 

Як ефективно підготуватися до іспитів
Пам’ятка для випускників
 
1.Щоб краще запам’ятати матеріал, необхідно постійно тренувати пам’ять. Виділіть для цього хоча б 20-25 хвилин на день. Урахуйте, що продуктивність запам’ятовування змінюється протягом дня. Найкраще матеріал запам’ятовується між 8-ю і 12-ю годинами. Потім продуктивність запам’ятовування починає поступово знижуватися. Із 17-ї години рівень запам’ятовування знову поволі зростає й за відсутності значної втоми досягає свого піку до 19-ї години.
 
2.Зрозуміло, що абсолютно все запам’ятати неможливо. Тому із загального потоку інформації необхідно вибрати найважливіше. Вирішивши для себе, яка саме інформація вам необхідна, чітко сформулюйте пізнавальну мету. Наприклад: «Хочу знати, хто є архітектором будівлі Київського національного академічного театру опери. Проекти яких іще будівель належать цьому архітекторові?». Слід виконувати більше завдань із використанням тієї інформації, яку необхідно запам’ятати.
 
3.Важливою умовою швидкого запам’ятовування інформації є зацікавленість нею. Прагніть розширювати власний світогляд. Що більше людина знає, то краще запам’ятовує.
 
4.Процес засвоєння й відтворення інформації залежить від концентрації уваги. Увага - це «різець» пам’яті: що гостріша вона, то глибші сліди залишає.
 
5. Важливе значення для запам’ятовування мають наші відчуття й емоції. Прагніть надавати матеріалу, що запам’ятовується, емоційне забарвлення, викликаючи в себе певні відчуття. Інформація, яка вам байдуже, запам’ятовується погано.
 
6.Добре запам’товується те, що зрозуміле. Усі закони, правила, формули спочатку слід зрозуміти, І лише після цього їх можна заучувати дослівно.
 
7.Ефект запам’товування залежить від характеру інформації і передусім від вашої активності самостійності під час її засвоєння. Психічна активність виявляється в порівнянні, зіставлення. аналіз, синтезі, узагальнені матеріалу, що вивчається. Матеріал слід представляти, уявляти, одночасно перевіряючи якість запам’ятовування. Під час засвоєння понять необхідно прагнути до власних формувань.
 
8.Дуже важливо приділяти увагу організації своєї праці й відпочинку. Найдоцільніше скоротити проміжок часу між першим повторенням матеріалу й моментом його первинного сприйняття, що дасть змогу краще засвоїти матеріал. Якщо отримана інформація не використовується протягом трьох днів, то 70% її забувається.
 
9.Починати запам’ятовувати матеріал потрібно з найскладнішого розділу, прагнучи відокремити головне від другорядного.
 
10.Запам’ятовуванню сприяє конспектування прочитаного, представлення інформації у вигляді схеми й асоціацій, опорних сигналів, промовляння про себе в голос. Дуже корисно складати плани до конкретних тем і тримати їх у голові, і не визубрювати всю тему повністю «від» і «до». Можна навіть писати шпаргалки у вигляді короткого, тезового викладу матеріалу. Але захопившись цим процесом, не забудьте, ідучи на іспит, залишити продукти своєї творчості вдома.
 
11.Результат запам’ятовування залежить від індивідуальних особливостей людини, а також від режиму діяльності. Для когось заучування найбільш продуктивний увечері, для декого - вранці. Найменш ефективне заучування вдень. Найдоцільніше
запам’ятовувати інформацію ввечері й повторювати наступного ранку.
 
12.Корисно ставити перед собою такі завдання на запам’ятовування, які дещо перевищують ваші можливості. У цьому випадку використовувати метод асоціацій, тобто встановлювати зв’язок матеріалу, що запам’ятовується із якою-небудь однією, ситуацію тощо.
 
13.Кращі помічники пам’яті - дисциплінованість та організованість. Запам’ятовування - це нелегка праця. Тому важливою умовою засвоєння матеріалу є наполегливість і завзятість у роботі та вміння не зупинятися на півдорозі.