Комунальний заклад "Центральноукраїнський ліцей-інтернат спортивного профілю Кіровоградської обласної ради"
 
Змінимо життя на краще!
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Міжнародний день рідної мови

Feb 21, 2017
…Розвивайся й далі, мово наша рідна, І про нас нащадкам вістку донеси (О.Підсуха) Сьогодні, 21 лютого,в Олександрійській школі-інтернаті відбувся загальношкільний захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови.

…Розвивайся й далі, мово наша рідна,
І про нас нащадкам вістку донеси (О.Підсуха)
Сьогодні, 21 лютого,в Олександрійській школі-інтернаті відбувся загальношкільний захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови
Це свято доволі молоде. Його проголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО трактує поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності народу.
Ведучі свята, учні сьомого класу, розповіли про історію свята, яка, на жаль, має трагічний початок. Дату 21 лютого обрано на знак пам’яті про події 21 лютого 1952 року в Дацці, столиці нинішньої Бангладеш (Східний Пакистан). Пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які вийшли на протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної, бенгальської, мови. Від куль поліцейських загинули студенти – учасники демонстрації. Відтоді щороку Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
Мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах. Будь-яка діяльність, спрямована на сприяння поширенню рідної мови допоможе не лише лінгвістичній різноманітності та багатомовності, а й більш повному розумінню мовних і культурних традицій насроду.
Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО, але половині усіх мов загрожує зникнення.
За даними ЮНЕСКО, в Україні нараховується 15 мов, які можуть зникнути.Серед причин зникнення мов експерти ЮНЕСКО називають війни, депортації, міграцію, а також мовне змішання, що є актуальним для українців. 
Під час заходу лунали віршовані рядки про красу та милозвучність нашої рідної української мови,повагу до неї, звучали пісні у виконанні юних солістів. 
Мова – це символ народу. Відомий український письменник XIX ст. Панас Мирний писав: „Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздум, досвід ”.
Тож побажаємо всім нам, українцям, щастя, натхнення, добра, миру , світлого майбутнього,щоб жити повноцінним життям, досягати вершин, адже у наших руках доля нашої країни.