Комунальний заклад "Центральноукраїнський ліцей-інтернат спортивного профілю Кіровоградської обласної ради"
 
Змінимо життя на краще!
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ В ЛІЦЕЇ

Mar 7, 2024
Слова, написані 210 років тому, українці часто вважають пророчими – і в цьому є сенс, адже попри технологічний процес та плинність часу, питання ідентичності, кохання, родинного затишку залишились актуальними.

 
9 березня 2024 року Україна відзначає 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Це не просто черговий ювілей великого українського поета, художника, громадського діяча.Тарас Шевченко для нас - не просто поет, це людина, яка сформувала нашу національну самосвідомість, була творцем сучасної української мови. Його ім`я відомо в усіх країнах світу.
До цієї дати в закладі освіти було заплановано та проведено низку заходів.
Про велич генія, незвичайну долю, нескореність, безмежну любов до України учні 5 класу говорили під час виховної години «Вклонімося Кобзарю» (вихователь Н.Губа), який відбувся 6 березня, для учнів 6 класу проведена літературна вікторина «Мені тринадцятий минало..» (вихователь І.Матвєєнко), з учнями 7б класу проведена інформаційна година "Живе слово Кобзаря" (вихователь Г.Липка).
Діти переглянули портрети у ранньому та молодому віці письменника,прослухали сучасне виконання творів відомими акторами та співаками,а наприкінці школярів чекали практичні завдання,а саме: вікторина, кросворд, складання асоціативного куща.
День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності в наші дні.
Напередодні цього Дня в 10-Б класі була проведена виховна година «Живи у віках, Шевченкове слово!» (вихователь А.Самарець).Учні згадали вже відомі факти біографії Поета, познайомилися з новими; декламували вірші Кобзаря.
У 10а та 11-тих класах пройшла інтелектуальна вікторина «Чи знаєш ти Шевченка?» (вихователі Н.Рискіна, О.Ткаченко). Учні згадали основні факти з життя поета, поезії, які вивчали на уроках української літератури.
Слова, написані 210 років тому, українці часто вважають пророчими – і в цьому є сенс, адже попри технологічний процес та плинність часу, питання ідентичності, кохання, родинного затишку залишились актуальними. Особливо, коли росія веде війну з Україною, а українці мають потребу в сильному та мотиваційному слові, яким майстерно володів Кобзар.
Таким чином, учні по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкрили для себе Шевченка актуального та модного.\