Застосування інноваційних форм роботи у виховному процесі

14 лист. 2018

Сьогодні, 14 листопада, в нашій школі відбулось засідання методичного об’єднання вихователів, темою якого було «Застосування інноваційних форм роботи у виховному процесі». На початку заходу заступник директора з виховної роботи Колесник Наталія Олександрівна у своєму виступі наголосила, що в умовах реформування освіти нова українська школа базується саме на нових технологіях, а інноваційні форми роботи - єдина альтернатива старій освітній системі.
Наталія Олександрівна запропонувала всім присутнім поділитись власним досвідом щодо впровадження та використання інноваційних методів і форм роботи.
Голова методоб’єднання вихователів 3,4,5, 10 та 11 класів Ткаченко О.М. у своєму виступі зупинилась на головних моментах щоденної роботи вихователя : зустріч дітей перед самопідготовкою, мотивація до навчальної діяльності під час самопідготовки, нові форми підготовки учнів до уроків.
Присутнім була представлена одна з нових навчальних технологій – створення лепбука протягом процесу засвоєння навчального матеріалу. Від доповідача та з навчальних відео вихователі дізнались, що лепбук (з англ. lap — коліно, book — книжка, «наколінна книжка») — невелика саморобна папка, яку дитина може зручно розкласти на колінах або на столі й переглянути весь її вміст. Завдяки лепбукам діти швидко й ефективно засвоюють нову інформацію в ігровій формі.
Фактично лепбук — це тематичний посібник, яскраво оформлений і чітко структурований, що відповідає віковим особливостям дітей. Але якщо для них лепбук — це яскрава книжка із сюрпризними інтерактивними кишеньками, то для педагога — «дидактичне й методичне поле» для діяльності, а виготовлення лепбука — спільна діяльність педагога й дітей, під час якої вони запам’ятовують необхідну інформацію. Цьому передують тематичні заняття та ігри, спостереження, обговорення й бесіди на певні теми.
Після детального обговорення нової технології вихователі самі спробували виготовити власні лепбуки. Що в них вийшло, дивіться на наших фото. Гарно, цікаво і , головне, корисно й пізнавально!