Психологічний майстер-клас "Квітучий світ свого "Я"

2 лист. 2018

1 листопада педагогічний колектив школи відвідав психологічний майстер-клас "Квітучий світ свого" Я" з метою розширення можливостей у напрямку особистісного зростання та самопізнання. Спочатку всі присутні мали змогу визначити свій настрій за допомогою асоціативних метафоричних карт, вчилися працювати в команді та слухати і чути один одного. Основна ж робота заключалася у виконанні картини у техніці "граттаж" для корекції психоемоційного стану.
Сучасний стан вітчизняної освітньої системи характеризується активним упровадженням інноваційних технологій у педагогічний процес. В умовах змін, які відбуваються сьогодні, все більш високі вимоги ставляться не тільки до професійних знань, умінь та навичок учителя, але й до рівня його особистісного саморозвитку, його психологічного самопочуття.За загальним визнанням спеціалістів педагогічна діяльність – це один із видів професійної діяльності, який найбільше деформує особистість людини. Комплекс економічних проблем, що сьогодні склалися (невисока заробітна плата, недостатня технічна забезпеченість тощо), а також соціально-економічних, пов’язаних з падінням престижу педагогічної професії, робить працю вчителя надзвичайно психоемоційно напруженою.
За даними дослідження американського Національного інституту проблем здоров'я і професійної безпеки в наш час більше 35 млн. людей у всьому світі страждають клінічною формою синдрому хронічної втоми. На початку 70 років XX ст. цей стан було визначено як синдром «емоційного вигорання».
Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато і інтенсивно спілкуватись з іншими людьми.
Тож наш психологічний майстер-клас мав на меті також і запобігання емоційному вигоранню наших педагогів, а атмосфера, створена психологом та запропоновані нею вправи, дійсно дали емоційну розрядку й допомогли зрозуміти свій внутрішній стан та відкрити для себе способи його корекції.