День довкілля. Всесвітній День Землі

23 квіт. 2018
22 квітня у світі відзначається Всесвітній День Землі. Тож 21 квітня в нашій школі проведено День довкілля в межах заходів до Дня Землі.

22 квітня у світі відзначається Всесвітній День Землі. Що потрібно знати про День Землі - 2018?
22 квітня 1970 року мільйони людей вийшли на вулиці з протестами проти забруднення навколишнього середовища. З тих пір саме цей день став називатися Всесвітнім Днем Землі.
Біля витоків всесвітнього Дня Землі стоїть сенатор Гейлорд Нельсон із Вісконсіна. Він довго пропонував різні заходи для захисту навколишнього середовища від промислового забруднення, але ніхто не сприймав це серйозно. Потрібна була масштабна катастрофа, щоб люди зрозуміли, наскільки це важливо.
Після розливу нафти в Каліфорнії у 1969 році люди підтримали ініціативу сенатора і вийшли на вулиці, щоб повідомити про своє бажання жити на чистій планеті.
На даний момент у святкуванні Дня Землі щорічно беруть участь приблизно мільярд осіб із 192 країн світу. Таким чином, це одне із найпоширеніших нерелігійних свят.
Саме несподівано широка підтримка людей дозволила політикам вжити заходів щодо захисту Землі, які діють і сьогодні.
Дату для свята обрано невипадково. Всесвітній День Землі і у 2018, і у 1970 відзначали з розрахунком на підтримку найактивнішої свідомої частини суспільства. Звичайно, це студенти! Час вибрали такий, щоб не випало на іспити.
У кожного року - своя тематика. День Землі 2018 присвячено пластиковим відходам і їх утилізації, оскільки з кожним роком на планеті стає все більше пластику. Він засмічує водойми, вбиває флору і фауну, негативно позначається на здоров'ї людини.Уже сьогодні пластикові відходи можна повністю переробляти - але для цього потрібне сортування сміття та підтримка уряду.
Можна робити щось і самостійно: наприклад, відмовлятися від додаткових пакетів у магазині і ходити за покупками з сумкою із тканини (дуже зручно її завжди тримати в рюкзаку, сумочці або дитячому візочку).
А ще цікавий факт наостанок про всесвітній День Землі. Якщо пам'ятаєте, 19 березня ми святкували Годину Землі, коли ввечері всі відключали електрику на одну годину: ці заходи стосувалися і Ейфелевої вежі, і Ватикану! У День Землі можна також подбати про електрику, природу і скорочення споживання пластику. Наприклад, можна усім разом вийти на суботник чи толоку на шкільне подвір'я і зібрати сміття. Можна зробити годівницю для птахів або посадити квіти у дворі. Отож і ми, приєднавшись до світової спільноти, вийшли напередодні Дня Землі, 21 квітня, на прибирання території школи. Дружно й завзято прибирали сміття, впорядковували клумби та підбілювали обкопані дерева у шкільному саду. Звичайно, це лише маленькі кроки, але разом ми зможемо зробити нашу планету чистішою.