Тренінг «Дорога до себе»

28 лют. 2018

Сьогодні, 28 лютого,в межах Тижня психолога, соціального педагога та логопеда в нашій школі проводився тренінг з профілактики емоційного вигорання «Дорога до себе». Метою заходу було ознайомити педагогів з поняттям "синдром емоційного вигорання", його основними причинами і симптомами, визначити основні умови збереження емоційного здоров'я педагога; підвищити самооцінку педагогів, їх впевненість у собі; створити умови для психологічного розвантаження педагогів; надати інформацію про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану.
Оскільки професія педагога належить до категорії стресогенних і вимагає великих резервів володіння собою та саморегуляції, завдання психологічної служби сьогодні полягало в тому, щоб навчити педагогів практичним навичкам боротьби з «синдромом емоційного вигорання», створити в групі атмосферу емоційної свободи та відкритості, дружелюбності і довіри один до одного.
Психолог та соціальний педагог школи провели з учасниками тренінгу вправи та техніки арт-терапевтичного напрямку, завдання яких було актуалізувати знання з даної теми, сприяти особистісній рефлексії, знайти приховані ресурси, навчитися знімати напруження. Наприкінці заняття педагогам було запропоновано написати свої враження на стікерах, та створити імпровізоване коло зворотнього звязку. Учасники зазначили, що час пройшов швидко, вправи були корисними, пошук ресурсів вдався. Відкритість педагогів до роботи в групі сприяла позитивній та розкутій атмосфері.