"Стрітення"

15 лют. 2018

З метою розширення знань учнів про давні народні традиції 15 лютого у початковій школі відбулося театралiзоване свято "Стрітення" та тематичний конкурс малюнків. Для того, щоб діти змогли поринути у атмосферу давнини та відчули себе частинкою своїх предків, захід проводився у шкільному народознавчому музеї "Українська світлиця".
Протягом свята діти дізналися, що ще з найдавніших часів існує легенда, яка переповідається найчастіше і часто при цьому набуває нових сюжетних перипетій - про зустріч Зими і Літо За народними віруваннями, така зустріч відбувається двічі на рік - на Стрітення (Стрічення, Стріщення, Громниці або Зимобор) - 15 лютого - та в день святої Анни - 22 грудня.
На лютневе Стрітення зима іде туди, де було літо, а літо – де була зима. У дохристиянських звичаях цей день сприймався як зустріч Зими з Літом, така легенда підтримується і донині. Зиму зображують при цьому старенькою бабцею, до того ж лютою і темною, зігнутою і скоцюбленою, з кошиком льоду в руках, а Літо – юною дівчиною, з барвистим вінком на голові, зі снопом пшениці і квітами в оберемку. Вони сперечаються (за іншими легендами, - борються), і хто переможе – іде далі царювати на землі, а переможений повертається, звідки прийшов.
А ще говорили, що «в цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє»."Зустріч" або ж "радість" - так зі старослов’янської перекладається слово "стрітення".
Протягом свята лунали пісні та вірші, маленькі актори грали сценки, в яких відображувались народні традиції, пов'язані зі Стрітенням.

Більше фото з заходу дивіться на нашій сторінці в фейсбук: https://www.facebook.com/pantaevka.int/posts/2110768029202582