Уроки самореалізації філологічно обдарованих дітей

11 бер. 2015

10 березня 2015 року відбулися уроки самореалізації філологічно обдарованих дітей. Ці уроки були проведені з учнями початкових класів.

Так, тему дитячої долі Шевченка розкрила на уроці в 1 класі  Антонова Анна, учениця 9 класу. На багато років назад перенеслись діти у місце, де народився Тарасик. Про свою хату, про сестер, про матір, про залізні стовпи, що підпирають небо і ті  ворота, куди сонце заходить на ніч, як корова в хлів – дізнавались малята з розповіді  дев’ятикласниці. А далі читали вірші про тяжке дитинство Тараса, переглянули мультфільм «Садок вишневий коло хати» , а ще із захопленням дивились, як малюки із різних країн від 3 до 5 років читали уривки з віршів Шевченка.

Урок завершився переглядом живописних творів, які залишив у спадок Тарас Шевченко.

На зустріч з другокласниками прийшла Шумовська Дарія. Вона захопила малят уроком-грою «Сходинка майстра слова». Граючись, другокласники складали римовані рядки у строфу, а потім відшукували їх у заданих поезіях. Це були вірші Тараса Григоровича Шевченка про нелегке життя за часів кріпацтва та про те, як, ховаючись від батьків, малював у бур’янах; як пас ягнят за селом; як, плачучи, зустрів дівчину , яка приголубила, поцілувала…

Разом з Дарією учні долали сходинки аналізу поетичного твору, удосконалювали вміння визначати тему , головну думку.

Через гру у дітей виховувалась любов до Батьківщини, рідної мови, шанобливого ставлення до Тараса.

Над «Кобзарем» працювали третьокласники разом з Настею Репіченко та Юлею Шульгою. Дівчатка розповіли про першу книгу талановитого майстра слова та познайомили з 8 творами, які ввійшли до неї. Діти дізналися, хто такі кобзарі, бандуристи, чому співали про тяжке життя та героїчні подвиги козаків,  чому називали кобзарів  «вчителями правди», а також розглядали старовинні інструменти – кобзу та бандуру.

Дуже сподобалась третьокласникам гра «Шифрувальник» та «Майстер акровірша».

Завершили зустріч переглядом Тарасової могили в Каневі.

Хочеться вірити,що на дитячому шляху завжди будуть Трасова пристрасть,Тарасова мужність, Тарасове невмируще слово!!!

З четвертокласниками зустрілася Валерія Ястреб, яка разом з учнями помандрувала Країною смутку і надії.

Під час подорожі четвертокласники по-дорослому сприйняли кріпацьку долю Тараса, пройнялися  страшним сирітським життям хлопця, захоплено читали рядки поезій, які ввійшли до збірки «Кобзар».

Валерія опрацювала з дітьми оповідання «Малий Тарас чумакує»  Антіна  Лотоцького.

У підсумку уроку учні склали гроно характеристики вразливого Тараса.

Учітеся, шануйте батьків, живіть дружньо, - такими словами на завершення уроку звернулася учениця до своїх малят.