Андріївські вечорниці

13 груд. 2017
Серед осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Свято припадає на 13 грудня. Тож сьогодні в нашій школі відбувся цікавий та веселий виховний захід "Андріївські вечорниці на сучасний лад".

На початку заходу учні 11 класу нагадали глядачам про історію цього давнього українського свята. Розповіли, що стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва.Хоч Андрій Первозванний - християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання "калити".
В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Вже кілька днів до того, себто 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.
За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили...
Після невеличкого екскурсу в історію, власне і розпочалося веселе та яскраве дійство. Дійовими особами були як традиційні українські персонажі, так і сучасні. Глядачів розважали веселими сценками, піснями, танцями. А веселі конкурси для самих глядачів, а також розваги, серед яких , звичайно ж, були й ворожіння та кусання калити, перенесли усіх в давні часи, додали заходу схожості на традиційні молодіжні гуляння, про які йдеться в історії свята.
По закінченню свята господарі запросили усіх до шкільної їдальні скуштувати смачних українських вареників, яких заздалегідь наліпили дівчата 9 -11 класів.

Більше фото з заходу дивіться на нашій сторінці у фейсбук: