Всеукраїнський Тиждень права

4 груд. 2017

Сьогодні, 4 грудня, в нашій школі стартував Всеукраїнський Тиждень права (правових знань). Під час заходу з відкриття тижня одинадцятикласники разом зі своїми меншими товаришами по школі, учнями 5 класу, розповіли всім присутнім про мету і важливість Декларації з прав людини та Конвенції ООН про права дитини, історію їхнього виникнення. Учням були показані тематичні відеокліпи про основні положення Конвенції про права дитини, а також про обов'язки дітей та дорослих.
Заходи в закладі триватимуть з 4 по 10 грудня 2017 року.
Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури учнів та працівників, а також поінформованість дітей та дорослих щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
В рамках тижня заплановано проведення тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру;
навчань, лекцій, бесід з питань захисту прав людини;
книжкової виставки, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту; Всеукраїнського уроку “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
Всеукраїнський Тиждень права щороку проводиться в Україні починаючи з 2008 року відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, що завжди включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
План заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від
23 серпня 2017р № 579-р.
Всі зазначені заходи носять, перш за все, правоінформаційний та правовиховний характер та спрямовані на те, щоб кожен громадянин України не тільки знав свої права й обов’язки, а й поважав права та свободи інших людей, усвідомлював ступінь важливості дотримання принципу верховенства Права та Закону в державі.