День гідності та свободи

21 лист. 2017
У вівторок, 21 листопада, в нашій школі пройшли заходи щодо відзначення та вшанування подій 2004, 2013-2014 років, що відбулись в нашій країні.

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). День встановлено з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
Так, на лінійці-реквіємі учні згадали події Майдану і вшанували пам'ять загиблих в ті дні. Були показані документальні кадрів з тих буремних днів. Кадети, учні 9 класі, які й підготували цей захід, також показали підготовлений ними заздалегідь до цього дня відеокліп, в якому вони прочитали вірш В.Симоненка "Задивляюсь у твої зіниці".
На уроках історії старшокласники теж говорили на тему Революції гідності, згадали наших земляків, які загинули на Майдані Незалежності в страшні зимові дні 2014 року та переглянули документальну стрічку з циклу фільмів СТБ "Небесна сотня: нескорені" про одного з наших земляків з Небесної сотні - Віктора Чміленка. Його життєва філософія була простою - живи вільним і допомагай іншим жити вільно. Він працював у своє задоволення, на своїй же землі. Був фермером. Відстоював інтереси свого села на Кіровоградщині і не терпів насилля. Коли темної листопадової ночі побили беззбройних студентів, він склав маленький наплічник і поїхав на Євромайдан, відстоювати справедливість....