6 лист. 2017

Сьогодні, 6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Тож на традиційній щотижневій шкільній збірці дітям розповіли, що цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 5 листопада 2001 року. Приймаючи це рішення, Генеральна Асамблея ООН враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.
Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.
Відзначення цього дня, роз'яснення ідеї, закладеної Генасамблеєю ООН та цілей, наразі актуальні і для нашої країни, в якій вже кілька років поспіль ведуться активні бойові дії.