29 вересня - день пам’яті жертв Бабиного Яру

2 жовт. 2017
29 вересня в історії нашої країни - це чорна дата, день пам’яті жертв Бабиного Яру. Тож сьогодні в нашій школі відбувся захід до вшанування 76 роковин трагедії у Бабиному Яру.

Учні восьмого класу розповіли про жахливі події 1941-1943 років. Всі присутні також переглянули документальний фільм про страшну трагедію, яка мала місце за часів німецької окупації Києва.
Нагадаємо, що 29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу до 200 000 чоловік. Урочище Бабин Яр стало місцем вічного спокою для понад ста тисяч представників різних національностей – євреїв, українців, ромів та багатьох інших, а отже – місцем нашої спільної пам’яті, спонуканням до збереження миру та міжетнічної злагоди у світі.
За радянських часів про страшну подію воліли мовчати. Одними з перших табуйовану тему порушили письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, а також дисидент Іван Дзюба, який саме цього дня 1966 року виступив з промовою перед учасниками скорботної церемонії, назвавши Бабин Яр «спільною трагедією єврейського і українського народів».
Бабин Яр поряд із Освенцімом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

Читайте наші новини та дивіться фото і відео з заходів на нашій сторніці у фейсбук: