144-а річниця з дня народження Лесі Українки

25 лют. 2015
25 лютого 2015 року 144-а річниця з дня народження геніальної доньки України, письменниці та поетеси Лесі Українки

У середу, 25 лютого 2015 року, в Олександрійській школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради відбувся відкритий урок, присвячений 144-ій річниці з дня народження геніальної доньки України, письменниці та поетеси Лесі Українки.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач)  народилася 25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському.  Мати її — письменниця Олена Пчілка — і батько — юрист — багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: М. Драгоманов (її дядько по матері), М. Старицький, М. Лисенко. Все це сприяло ранньому входженню Лесі в літературу: в дев’ять років вона вже писала вірші, у тринадцять почала друкуватись. У 1884р. у Львові в журналі “Зоря” було опубліковано два вірші (“Конвалія” і “Сафо”), під якими вперше з’явилось ім’я — Леся Українка.

Леся Українка писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала в фольклористиці.

На уроці вчителі української мови Савичева Н.Я. і Носенко Т. В. спонукали учнів до цитування творів видатної поетеси. Діти під враженням прочитаного дивувалися надзвичайній силі волі, мужності поетеси, яка вела тридцятирічну боротьбу за життя. Нестерпні муки не зламали її, не зробили слабкою, а навпаки, такою, що позаздрити могли б усі дорослі чоловіки.

Завершився урок переглядом кінофільму про Лесю.