21 лютого – Міжнародний день рідної мови

20 лют. 2015
21 лютого – Міжнародний день рідної мови

«Скільки я знаю мов, стільки разів я людина»,- говорить народна мудрість.

Але рідне слово — це найдорожчий скарб людини.

Цю думку неодноразово підкреслювали відомі культурні діячі. Але найглибше її розкрив Панас Мирний: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в які народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почування».     Нашу українську мову Володимир Самійленко назвав «діамантом дорогим», Дмитро Білоус — «дивом калиновим», а Володимир Сосюра — «мовою солов'їною». Вона — «життя духовного основа», підкреслював Максим Рильський. «Рідна мова дорога людині, як саме життя», — говориться в народному прислів'ї.

Ось такими гаслами розпочався урок вшанування рідної мови в Олександрійській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради напередодні Міжнародного дня рідної мови, яке щороку відзначається 21 лютого.

На уроці учні пройшлися шляхом становлення рідної мови, проявили неабияку силу патріотизму і національної гордості за мову, за тих, хто передав у спадок цей національний скарб. Вихованці розіграли ситуацію «Один день без рідної мови», читали вірші сучасників про мову, інсценізували їх, подякували українським класикам за цей скарб життя.

Рідна мати, рідна земля,  рідна мова - ось початок усіх початків людського буття. Такими були завершальні слова юних шанувальників рідного слова.

Пам’ятаймо про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови.

Після уроку шани рідному слову учні вишикувались на лінійку – реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні - українців, які загинули в Києві на майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Ціною жертовності вони показали, що народ наш нескорений, що дух його – незламний.